Magnetinio rezonanso tyrimas (MRT)

MRT leidžia tiksiai bei vizualiai nustatyti pažeidimus, sukeltus išsėtinės sklerozės: randai/sutankėjimai įvairiose centrinės nervų sistemos vietose. Atliekant magnetinę – rezonansinę tomografiją, yra galimybė atskirti naujus ir aktyvius pažeidimo židinius nuo senų židinių. Įtarus išsėtinę sklerozę, pacientams atliekmas MRT, yra tiriamos galvos ir nugaros smegenys (be ir su kontrastininėmis medžagomis, leidžiamomis į veną), taip pat tiriami regos nervai.

Nors atliekant magnetinę – rezonansinę tomografiją galima tiksliai pamatyti pažeidimų vietas, tačiau IS nėra diagnozuojama, remiantis vien tik šio tyrimo rezultatais, kadangi yra susirgimų, kurie veikia centrinę nervų sistemą panašiai kaip ir išsėtinė sklerozė.

Nors MRT yra labai veiksmingas diagnozavimo metodas, jo rezultatai ne visada įrodo, kad pacientas serga išsėtine skleroze. Apie 5% žmonių sergančių išsėtine skleroze magnetinė – rezonansinė tomografiją neparodo galvos smegenų pažeidimo.  Vis tik, kuo ilgiau paciento MRT nepatvirtina susirgimo išsėtine skleroze, tuo svarbesni kiti galimi diagnozės patvirtinimo metodai.

Pasitikėjimo kontaktai: Telef. +371 67783495, El. paštas: compliance@richter.lv

© issetineskleroze.net 2013

Svetainėje panaudota informacija iš www.nmss.org, www.msactivesource.com ir iš „Išsėtinė sklerozė. Metodinės rekomendacijos ir metodai“

Rėmėjai: Biogen Idec ir Gedeon Richter atstovybė Lietuvoje.

Dizains un realizācija: majas lapu izstrade, web dizains, majas lapa, dizains, web, www, internet lapa, web page, web lapu izveide, reklama, marketings, internet, internets, www lapu izstrade, www dizains, programmešana, IT, izstrade, hostings, majas lapu uzturēšana, logo, logotipi, vizitkartes, business cards, Satura vadibas sistema, cmswebconcept.lv